Yandex Mail Kota Sorgulama

Yandex Mail kota sorgulama nasıl yapıldığını size nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağım.Yandex mail kotası standart ücretsiz versiyonunda 10 GB tır.

1.Aşama

https://passport.yandex.com.tr/ mail adresi ile giriş yapınız.

2.Aşama

Açılan pencereden disk kısmına tıklayınız.

3.Aşama

Bu bölümde mail ve disk kullanımı ortak verilmiştir. Toplam veriyi gösterir.

Yandex Mail Kotası Ne Kadar?

Yandex Mail kota sorgulama konusunda yapacağınız araştırmalarda kullanacağınız kotanın ne kadar olduğunu bilmeniz de önemlidir. Yandex, günümüzde tüm dünya genelinde en fazla Mail uygulamasının kullanıldığı şirketler arasında yer alır. Geliştirilmiş hizmetler kapsamında günlük milyonlarca aktif Yandex Mail kullanıcısının olduğu bilinen bir gerçektir. Kullanıcılar kullanma sıklığına ve kapasitesine göre ücretli ya da ücretsiz paketler arasından tercih yapar. Eğer çok fazla mail kullanım söz konusu ise bu durumda ücretli paketler daha iyi kullanım fırsatına sahiptir. Ancak daha basit standartlarda mail kullanıyorsanız ücretsiz olan Yandex Mail hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Yandex Kurumsal Mail Kaç GB?

Yandex Mail hesapları 10 GB kullanım kotası ile birlikte kullanıcılara sunulur. Maillerinizin toplam kapasitesi 10 GB üzeri olduğunda hala mail kullanmaya devam etmek isterseniz ücretli paket hizmetlerini tercih edebilirsiniz. 110 GB alan dolana kadar dilediğiniz şekilde mail alabilir ve kendi maillerinizi alıcılara gönderebilirsiniz. Kota aşımı söz konusu olmadığı sürece şirket mail kullanımı konusunda kullanıcılarına herhangi bir sınırlama sunmaz.

Yandex Mail Kota Sorgulama İşlemi

Yandex Mail kota sorgulama işlemini yapmak için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından şu adımları takip ederek kullanabileceğiniz güncel kotanızın ne kadar olduğunu görüntüleyebilirsiniz;

  • Hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Ana ekranın olduğu sayfayı açın.
  • Sağ alt köşede bulunan göstergeler bölümünü inceleyin.
  • Burada güncel kalan kota limitiniz yer alır.
  • Bu alanı takip ederek günlük ve anlık kullanım miktarınızı takip edebilirsiniz.

Yandex Mail, hatasız ve kusursuz çalışma sistemine sahi olması nedeni ile kullanıcılar tarafından beğenilir. Diğer mail uygulamaları ile kıyaslandığında hem hızlı hem de pratik olması nedeni ile tercih edilir. Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan mail uygulamasını tercih ederek güvenilir koşullarda alıcılarınız ile internet üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yandex Mail Kota Sorgulama Adımları

Her mail sisteminde olduğu gibi Yandex Mail altyapısında da gönderim ve alım konusunda kotalar bulunur. Kota altı kullanımlarda kullanıcılar ücretsiz olarak hizmetten yararlanabilir. Eğer mail uygulamasını tarayıcı ile birlikte kullanıyorsanız bu durumda mail gönderme kişi sayınız 50 ile sınırlandırılır. Örneğin;

  • Toplu olarak sistem genelinde bir gönderiyi 100 kişiye göndermek istediğinizi var sayalım. Bu seçenek bir anda mümkün olmaz. Bu durumda maili iki kere göndermeniz gerekir. Alıcıları ikiye bölerek önce 50 kişiye, ardından diğer 50 kişiye göndererek hizmetten yararlanabilirsiniz.
  • Tarayıcı tabanın aksine mail alt yapısı ile Yandex Mail kullanıyorsanız buradaki gönderici kişi sayınız ise 35 olarak belirlenmiştir. Outlook üzerinden giriyorsanız tek seferde sadece 35 kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Eğer yine 100 kişilik bir alıcı listeniz varsa, bu durumda gönderinizi 3 ayrı şekilde göndermeniz gerekir. 35 kişi seçerek gönderiyi 3 kerede bütün alıcılara iletebilirsiniz.
  • Domain adresi ile diğer mail hesaplarına günde 5000 adet kadar mail yollayabilirsiniz. Bu sayı 24 saat içerisinde mailden gönderebileceğiniz toplam mail sayısıdır. 5000 sonrasında mail gönderimleriniz durdurulur. Devam eden günlerde tekrar mail gönderebilirsiniz. Eğer Yandex Mail hesabınız birden fazla ise bu durumda tek bir mail hesabı için 5000 adet sınırlama olduğunu bilmelisiniz. Yani iki hesabı olanlar her birinden 500 olmak üzere toplamda gün içerisinde 1000 adet mail atabilirler.
  • Alan adı haricinde e-posta için getirilen kural kapsamında günlük mail atma limitiniz 3000 adettir. Yine 3000 adet sonrasında mail atmaya devam edebilmek için 24 saatlik sürenin dolmasını beklemeniz gerekir.

Yandex Mail Ücretli Mi?

Yandex mail uygulaması ücretsizdir. Kurumsal sürümde ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Domain ayarlarından mx kayıtlarını yaparak kurumsal uzantılı mailleri yandex üzerinden ücretsiz kullnabilirsimiz.

Kaynak:https://kodmatik.net/yandex-mail-kota-sorgulama-nasil-yapilir/

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir