Ubuntu Linux Sistem Gereksinimleri

Ubuntu Linux Sistem Gereksinimleri (minimum)

  • 2 GHz çift çekirdek işlemci
  • 4 GB RAM bellek
  • 25 GB boş sabit disk alanı
  • 1024 x 768 piksel En Az

Bu yazımızda Ubuntu sunucusu için sistem gereksinimlerinin neler olduğundan bahsedeceğiz.

Ubuntu, çoğunlukla ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımlardan oluşan Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Ubuntu resmi olarak üç sürümde yayınlandı: Nesnelerin ve robotların İnterneti için Masaüstü, Sunucu ve Çekirdek. Tüm sürümler yalnızca bilgisayarda veya sanal bir makinede çalışabilir.

Kendi sunucunuzu çalıştırmak için bu ücretsiz, güçlü yazılıma erişmek istemeniz kolay görünebilir. Ancak önce donanımınızın spesifikasyonlara uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Şimdi, bunu birkaç parçaya böleceğiz.

İşlemci hızı

En az 1GHz işlemci kullanılması önerilir ancak minimum 2GHz işlemci kullanmanızı öneririz. Bu, özellikle daha fazla kaynak yoğun uygulamalar çalıştırmayı planlıyorsanız geçerlidir.

Bununla birlikte, minimum kurulum, çok soyulmuş bir versiyondur. Özellikle sistemde yeniyseniz, ihtiyaç duyabileceğiniz veya isteyebileceğiniz birçok özelliği kapsamaz.

Ram

RAM için, canlı sunucu için 1GB kullanılması önerilir. Canlı Sunucu yükleyicisini yalnızca AMD64 sistemlerinde kullanabileceğinizi unutmayın. İyi performans için en az 2GB RAM kullanmanızı öneririz. Bu, RAM’e daha fazla aç uygulamaları çalıştırmak için size biraz boşluk sağlar.

Disk alanı

Disk alanı olması durumunda, tam kurulum için en az 2,5 GB kullanmanızı öneririz. Ek yazılım yüklemek istiyorsanız, daha fazla disk alanına ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, gereksiniminize ve sunucunun kullanımına bağlıdır.

Ubuntu sunucusunun bazı temel yapılandırmalarını ele aldık. Daha yüksek yapılandırma sunucusuna ihtiyacınız varsa, bize

İstanbul’da sınıfının en iyisi özel sunucular sunuyoruz Yalnızca en iyi donanımı kullanıyoruz ve 7/24 gerçek desteğe sahibiz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir