Microsoft Authenticator nedir.İki Faktörlü Kimlik Doğrulama İşlemleri

Microsoft Authenticator nedir

Microsoft Authenticator uygulaması, diğer hesap türlerinin yanı sıra Microsoft hesapları ve ürünleri için iki faktörlü kimlik doğrulama sunar.Uygulama kullanarak oturum açma işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  • Microsoft Authenticator, çevrimiçi hesaplarınıza bir uygulama biçiminde ek güvenlik sağlayan iki faktörlü bir kimlik doğrulama programıdır.
  • Google Authenticator ve LastPass gibi diğer iki faktörlü kimlik doğrulama programlarına rakiptir. 
  • Microsoft Kimlik Doğrulayıcı, Microsoft ürünleriyle veya zamana dayalı, tek seferlik parolaya sahip iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan tüm siteler veya uygulamalarla birlikte kullanılabilir. 

Microsoft Authenticator, yalnızca Microsoft hesapları ve ürünleri için değil, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan diğer siteler ve ürünler için tek seferlik erişim kodları sağlayan böyle bir uygulamadır. Microsoft uygulamalarını ve ek uyumlu siteleri ve uygulamaları inanılmaz derecede kolay hale getirmek için aşağıdakiler dahil  çeşitli kullanışlı özellikler sunar:

  • Microsoft ürünlerine ve sitelerine parolasız giriş yapın.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama kullanan siteler için zamana dayalı, tek kullanımlık parolalar.
  • Aynı anda birden çok site veya uygulama için hesap yönetimi. 

Microsoft Authenticator uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra (hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir ), Microsoft hesabınızla oturum açarak veya Google veya Facebook gibi harici bir uygulamadan bir QR kodu tarayarak başlayabilirsiniz. , başlamak. 

Microsoft Authenticator Nasıl Kullanılır

1.Microsoft Hesabına Sahip Olmanız Gerekmektedir.

Öncelikle bir microsoft hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bir hesap açmak için bu linkten oturum hesap açabilirsiniz.

2.Cep Telefonuna Uygulamayı İndirin

Microsoft Authenticator uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra (hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir ), Microsoft hesabınızla oturum açarak veya Google veya Facebook gibi harici bir uygulamadan bir QR kodu tarayarak başlayabilirsiniz.

3.Cep Telefonundan Uygulamayı Açın

Telefonda mağazadan indirdiğiniz uygulanmayı açıp hesap ekleye tıklayın.Halihazırda bir Microsoft hesabına sahip olanlar için, kimlik doğrulayıcı uygulamasını indirdikten sonra hesabınızda oturum açabilir ve kodlara anında erişebilirsiniz. Bu adımları takip et:  Kimlik Doğrulayıcı ana ekranından, “Hesap ekle”ye dokunun ve ilgili seçeneğe dokunarak kişisel bir Microsoft hesabı mı yoksa iş veya okul için mi eklemek istediğinizi seçin.

4.Hesap Bilgileriniz Giriniz

Eğer Kişisel hesap kullanıyorsanız kişisel hesabı kullanmıyorsanız diğer hesap türlerini seçebilirsiniz. Google veya Facebook hesabı da girebilirsiniz.

Var olan Mail bilgilerizi giriniz.

5.Oturum Açmayı Ayarla

Burada telefonla oturum açmayı ayarla seçeneği ile devam edebilirsiniz. Sizde Ekran kilidi girmenizi isteyecek parmak izi okuyucu ile de açabilirsiniz.

6.Microsoft Hizmetinde Oturum Açınız.

Bir tarayıcı açınız burada buradan bir Microsoft ürününde oturum açınız mail veya başka bir şey olabilir. Microsoft Authenticator uygulamasını kullan seçeneği ile oturum açabilirsiniz. Gerekirse Şifreyi girdikten sonra size yine bildirim gelecektir.

7.Bildirimi Kabul Ediniz.

Gelen uyarıda oturum açma işlemi gerektirip gerçekleştirmeyeceğinizi soruyor onayladıktan sonra oturum açabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir