Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup Hatası Çözümü

Veeam backup kurulumu sırasında ortaya çıkan Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup hatasının çözümün bu yazımızda nasıl yapılacağı açıklanmıştır.Bazı Makale ve yazılarda sunucu veya sql server’ın yeniden kurulması gerektiğinden bahsetmişler.Bazı durumlarda bu seneryoya başvurmamız gerekebilir.Sıfır kurulum yapmadan önce   MSSQL server da küçük bir ayar ile sorunu çözebiliriz.

VeeamBackup  kurulurken MSSQL server kurulumu gerçekleşir.Yalnız MSSQL Server management yüklenmez.Öncelikle MSSQL Server management gerekiyor.Program var ise Uyumluluk sorunu da yoksa var olanı kullanabilirsiniz.Yoksa gerekli ayarı yapmak için MSSQL Server management studio yüklenmeniz gerekecektir.

Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup Hatası Çözümü

MSSQL Server management studio açılır yükleme sırasında eğer kurulum yarıda kaldıyda VeeamBackup veri tabanını siliniz.Eğer db içerisinde datanız varsa log kayıtları direk gerekli ayarı yapınız.

Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup Hatası Çözümü

SQL Management studio ile SQL Servere bağlanıp VeeamBackup isminde bir veritabanı oluşturun.

Oluşturduğunuz veritabanına sağ tıklayarak Properties tıklayın ve açılacak menüde Options tabına gelip Collation ayarını “Latin1_General_CI_AI” yaptıktan sonra ok tıklayın.

Veeam Backup Nedir?

Veeam Backup & Replication, Veeam Software tarafından sanal makinelerdeki ( VM’ler ) verileri yedeklemek , geri yüklemek ve çoğaltmak için geliştirilmiş bir yazılım ürünüdür . İlk olarak 2008’de yayınlandı ve Veeam Availability Suite’in bir parçası.

Veeam, sanal makinelere özel yedekleme yazılımı geliştiren ilk satıcı firmalar arasında yer aldı. Veeam’den önce, yedekleme uygulamaları fiziksel ve sanal makineleri koruma arasındaki farkı anlayamıyordu.

Veeam Backup & Replication yazılımı, çeşitli yedekleme hedefleriyle uyumludur ve VMware vSphere ve Microsoft Hyper-V ile kullanılabilir. Ürün, sanallaştırma katmanında çalışır ve aracısızdır . Satıcıya göre, yazılımın tüm uygulamalar için 15 dakikadan daha kısa bir kurtarma süresi hedefi vardır ve verileri iş yeri dışında ham veri aktarımından 50 kata kadar daha hızlı çoğaltmak için yerleşik WAN hızlandırmasını kullanır.

Yedeklemeler görüntü tabanlıdır ve Dell EMC, Hewlett Packard Enterprise, NetApp ve Nimble Storage dizilerindeki anlık görüntülerden oluşturulabilir .

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir